Plant Activity Organik Sıvı Gübre

Sivi-Gubre-Faydalari-Nelerdir

Sıvı Gübre Faydaları Nelerdir? Sıvı Gübre Ne Zaman Atılır?

Bitkiler de aynı biz insanlar gibi temel olarak suya ihtiyaç duyarlar. Ancak daha verimli ve daha iyi bir gelişim süreci geçirmeleri için bazı zamanlar sadece su yeterli olmamaktadır. Bu gibi durumlarda gübre kullanımı gerekebilmektedir. Katı, toz ve sıvı olarak 3’e ayrılan bu gübreler ihtiyaca ve tercihe göre kullanılmaktadır. Ancak hemen hemen bütün bitkiler de güvenle kullanabileceğiniz ve oldukça pratik olan gübreleme yöntemlerinden birisi sıvı gübrelerdir. Bu sıvı gübreler toprağa, yaprağa ve bitkinin gövdesine teması halinde etki sağlamaktadır. Peki, sıvı gübre faydaları nelerdir? Gübre kullanım sıklığı nasıl olmaktadır? Hemen ayrıntılara devam edelim.

Sıvı gübrelerin faydaları saymakla bitmemektedir. Özellikle bizim ürünümüz olan ve pek çok kullanıcı tarafından harika geri dönüşler almamızı sağlayan ” Plantactivity Organik Sıvı Gübre ” için de sayacağımız bu avantajların hepsi fazlasıyla geçerlidir. Sıvı gübrelerin başlıca faydaları şunlardır:

 • Fotosentez hızını en az %18 oranında artırır.
 • Hücre bölünmesini hızlandırır.
 • Doğru zamanda kullanıldığında zirai Don etkilerini ortadan kaldırır.
 • Gübrenizin bitki tarafından kolayca alımını sağlar.
 • İlaçların etkinliğini özel yapısı ile arttırır.
 • Kök çürüğü ile mücadele eder.
 • Nem tutan partiküller ile lokal Ph oluşturur ve kökleri rahatlatır!
 • Toprakta ki istemediğimiz toksik maddelerle büyük oranda başarılı mücadele eder.
 • Bitki stresini ortadan kaldırır.
 • Hemen hemen tüm ilaç ve gübreler ile karıştırabilirsiniz. Bu sayede emilimi ve verimi arttırır.

Daha pek çok özelliği, Organik Sıvı Gübre ürünleri ve bizim ürünümüz ile kolayca elde edebilirsiniz.

Sıvı Gübre Ne Zaman Atılır?

Öncelikle bilmelisiniz ki sıvı gübreler pek çok farklı şekilde, oranda ve zamanda kullanılabilmektedir. Bu sebeple bitki türünüze, meyve ya da sebze gibi ürün çeşitlerinize belirtildiği oranda kullanmalısınız. Balkabağı, Salatalık, Çilek ve Muz ile ilgili detaylıca bir bilgi isterseniz hemen buraya tıklayarak kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Biz Plantactivity Organik Sıvı Gübre olarak ürünümüzü rahatça kullanmanız için her ayrıntıyı sizler için basitçe açıkladık.

Bu gibi durumların dışında ise sıvı gübreleri sulandırarak, doğrudan ya da püskürtme yolu ile uygulayabilirsiniz. Bu sizin ihtiyacınız ve uyguladığınız alanlara göre değişim gösterebilir. Aynı zamanda isteğiniz doğrultusunda da değişiklik gösterebilir. Ancak her ne şekilde olursa olsun uyum sağlayan bitki ile kullanılması çok önemlidir. Bunun için dilerseniz bizimle iletişime geçerek en doğru bilgiyi kolayca edinebilirsiniz.

Sıvı Gübre Ne İşe Yarar?

Kullanımı gittikçe artan ve olumlu yönden pek çok özelliği barındıran sıvı gübreler temel olarak şunları sağlar

 1. Emilimi Çok Daha Kolaydır: Bu sebeple daha hızlı şekilde etki sağlar. Bitkilerden alacağımız verimi daha kısa sürede elde ederiz.
 2. Çok Daha Kolay Uygulanır: Püskürtme ya da doğrudan uygulama yöntemi ile saniyeler içerisinde, uğraşmadan gübreleme işlemini halledersiniz.
 3. Toksik Maddeden Büyük Ölçüde Kurtarır: Çeşitli sebeple toprağın verimini azaltan ve bitkiye zarar veren toksik maddeleri yok eder.
 4. Su Kaybını Önler: Zaten sıvı bir yapıda olduğu için sıvı kaybını önemli ölçüde azaltır.

Temel olarak bu gibi olumlu tarafları ile Organik Sıvı Gübre uygulaması tercih edilmektdir. Bitkinizin çok daha sağlıklı, verimli ve dirençli olmasına katkı sağlar.

Çilek İçin En İyi Gübre Nedir?

Gübre uygulamalarında en çok tercih edilen meyvelerden biri ise çileklerdir. Kolay emilim ve verimli bir toprak ile oldukça güzel Çilekler elde etmek için Organik Sıvı Gübre uygulaması tercih edilmektedir. Sıvı gübreleme yöntemini isterseniz uygun şekilde karışım ile isterseniz de doğrudan yapraklara, gövdeye ve toprağa uygulayabilirsiniz. Kolayca emilim sağlayan bu gübreleme yöntemi zamandan da tasarruf etmenizi sağlacaktır.

Çilek İçin Sıvı Gübre Uygulaması

Yüksek verim alabileceğiniz Plantactivity Organik Sıvı Gübre ürünümüz ile topağınız ve bitkiniz için en doğru tercihi yapmış olacaksınız. Bu ürünümüz pek çok meyve ve sebze de uygulanmaktadır. Topraktaki organik halde bulunan maddeyi arttırır ve bakteri faaliyetlerini optimize eder. Çilek yetiştiriciliği için de oldukça kolay şekilde uygulanmaktadır.

Uygulama Yöntemi:

 • 50 litre suya 2 litre  Plant Activity eklenerek daldırma yöntemiyle fideler ıslatılır.
 • Can suyuyla beraber (Dönüm/1000 m2) 1 litre Plant Activity uygulanır.
 • Ayda 1 yapraktan (Dönüm/1000 m2)  250cc uygulamaya devam edilir.
 • 15 günde 1 kökten (Dönüm/1000 m2) 400cc uygulamaya devam edilir.

Bu saymış olduğumuz yöntem Çilek yetiştiriciliği için geçerlidir. Diğer bitkiler için farklı uygulama yöntemleri bulunmaktadır. Doğru ve zamanında kullanımı ile maksimum verim almanızı sağlamaktadır. Çilek ya da diğer bitkiler için bu ürünümüze sahip olmak isterseniz hemen satın alma işlemi gerçekleştirbilirsiniz. Unutmayın, Plant Activity sizler için en iyi ve en verimli Sıvı Gübre Uygulaması sunmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Fiyat Al