Plant Activity Organik Sıvı Gübre

toprak-verimliligini-artirmanin-organik-yolu

Toprak Verimliliğini Artırmanın Organik Yolu

Toprak verimliliğini artırmanın organik yolu, doğal ve doğala özdeş ürünleri daha çok kullanmaktır. Toprak verimliliğini artırmanın organik yolu olarak çiftçiler tarafından Leonardit , Hümik Asit,Solucan Gübresi gibi ürünler biliniyor olsa da bu bilgi yeterlilik arz etmemektedir. Toprak verimliliğini artırmanın organik yolu olarak en çok bilinen hayvan dışkısı kaynaklı ürünlerdir. Toprak verimliliğini artırmanın organik yolu olarak bu ürünlerin kullanılması önemli olmakla beraber yeterli değildir. Toprak verimliliğini artırmanın organik yolu tam olarak toprağı laboratuvar  haline dönüştürebilmektir. Toprak verimliliğini artırmanın organik yolu dendiğinde Plant Activity sıvı organik gübre toprağın su tutma kapasitesini artırdığı, mikrobiyal yaşamı hareketlendirdiği, iyon dengesini sağladığı, organik maddeyi artırdığı için hem ekonomik açıdan hem verimsel açıdan kullanımı vazgeçilmezdir. Plant Activity tavsiye ederiz.

Toprak Kalitesi Nasıl Artırılır?

Toprak Kalitesi nasıl artırılır sorusu tüm çiftçiler tarafından sorulması gereken bir sorudur. Toprağın kalitesini artırmak için PH kontrolü çok önemlidir. Toprağın kalitesini artırmak için organik madde de çok önemlidir.Toprağın kalitesini artırmak için hem PH hem de organik madde besin elementlerinin alımını sağladığı gibi topraktaki tuzlanmanın ve toksik birikiminin de önüne geçer. Toprak kalitesini artırmak için efektif ürünler üretilse de çiftçi tarafından fiyat pahalılığı bahane edilerek kullanımı yaygınlaşmamaktadır. Toprak kalitesi için bu efektif ürünlerin kullanılması gerekli olduğu gibi maliyet oluşturmayı bırakın kendi maliyetlerini karşılamanın yanında sağlayacağı verimlilik ile tüm maliyetleri karşılayacaklardır. Bu iki önemli konu daha iyi bir beslenme daha sağlıklı bir bitki meydana getireceği için çiftçilerin olmazsa olmazları arasına girmelidir. Sonucunda toprak kalitesi artar.

Sıvı Gübre İle Toprak Verimi Artar Mı?

Toprak verimliliği tek bir nedenle açıklanamayacak kadar derin bir konudur. Toprak verimliliği bir çok etmenin bir araya gelmesiyle sağlanabilir. Toprak verimliliği organik madde su tutma kapasitesi besin elementlerinin yoğunluğu PH gibi etmenleri içeren bir konudur. Toprak verimliliği tarım toplumu tarafından çokça dillendirilse de üzerinde düşünülmeyen bir konu olarak kalmaya devam etmektedir. Toprak verimliliği konusunda yüzeysel de olsa bilgi sahibi olan çiftçilerin daha verimli sonuçlar aldıkları bilinmektedir. Toprak verimliliği konusunun öneminin defaatle vurgulanması ve çiftçiye kanıksatılması çok önemlidir. Toprak verimliliği hızlı sonuç alınmak istendiğinde sıvı gübre kullanılmasıyla artar. Toprak verimliliği gözle görülür şekilde fark edilmesi için Plant Activity sıvı organik gübrenin haiz olduğu teknoloji benzersizdir.

Sıvı Gübrelerin Toprak Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

Organik sıvı gübrelerin toprak üzerindeki faydalarını anlaşılır şekilde basite indirgeyerek anlatacak olursak;

  • Organik sıvı gübre  toprak sertliğini alır.
  • Organik sıvı gübre organik madde miktarını artırır.
  • Organik sıvı gübre kapiler yapıya katkı sağlar.
  • Organik sıvı gübre toprağın su tutma kapasitesini artırır.
  • Organik sıvı gübre toprak altı miktobiyal yaşamı destekler.
  • Organik sıvı gübre kök gelişimine katkı sağlar.
  • Organik sıvı gübre zirai dona bağlı stresi ortadan kaldırır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Fiyat Al