Plant Activity Organik Sıvı Gübre

Sivi-Gubre-Tanki-Nedir

Sıvı Gübre Tankı Nedir? Sıvı Gübre Atma Makinası

Sıvı gübreleme, bitkiler için oldukça yararlıdır. Bunun sebebi ise organik sıvı gübrelerin, katı gübrelerden çok daha hızlı şekilde toprağa ve yaprağa karışmasıdır. Bu sayede ürünlerimizden alacağımız verimi daha kısa sürede ve en yüksek kalite de alırız. Sıvı gübrelerin bazı faydaları şunlardır:

  • ph seviyesini düzenler
  • Gelişimi destekler
  • Daha az su harcanmasına olanak sağlar
  • Su tutumu artar
  • Besin değerini artırır

Daha onlarca yararı bulunan sıvı gübrelere ulaşmak isterseniz hemen Plant Activity Organik Sıvı Gübre ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Sıvı Gübre Tankı Nedir?

Pek çok yazımızda bahsetmiş olduğumuz gibi ihtiyaçlarınıza göre farklı türde gübreler bulunmaktadır. Bunlar temel olarak şu 3 şekildedir:

  • Katı
  • Toz
  • Sıvı

Ancak bunların yanı sıra bir de sıvı çiftlik gübresi bulunmaktadır. Gübreliklerde bekleyen gübrelerden sızan suların asla su geçirmez şekilde oluşturulmuş olan çukurlarda toplanması ya da hayvanların bulunmuş olduğu çiftlik ortamlarında dışkılarının toplanması sonucu oluşan homojen haldeki karışıma sıvı çiftlik gübresi denilmektedir. Bu gübrelerin toplanması ile toprakla buluşmasına aracılık eden makina ise sıvı gübre tankı’dır.

Organik gübre kullanımının bu denli artmasının ardından da sıvı gübre tankı gibi makinaların kullanımı daha önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çok daha verimli bir uygulama sağalayan bu tanklar, imkanlar dahilinde pek çok kişinin sahip olmak istediği ürünler arasındadır.

Sıvı Gübre Tankı Ne İşe Yarar?

Hepimizin bildiği gibi gübremizin kalitesi kadar toprağa doğru şekilde uygulanması da çok önemlidir. Ölçüsüz ve orantısız sıvı gübre uygulaması beraberinde birçok problem getirebilir. Örneğin, topraklarımızın bazı kısımları verimli olabilirken diğer kısımlarından aynı verimi alamayabiliriz. Bu sebeple doğru şekilde bir sıvı gübre dağıtımı önemlidir. Özellikle büyük dönüm alanlarınız için bu yöntem oldukça etkilidir.

Sıvı gübre tanklarının temelde iki parçası bulunmaktadır. Bunlardan biri püskürtücü dağıtıcı diğeri ise pompadır. Bunlar Traktörlerin arka kısmında bulunur ve asıl olarak organik sıvı gübremizin toprağa eşit şekilde dağıtılmasını sağlarlar.

Organik Sıvı Gübre Tankı Nerelerde Kullanılır?

Organik sıvı gübre tankını hemen hemen tüm topraklarda kullabilirsiniz. Gübrelerinizi bu tank vasıtasıyla doğru bir şekilde ekim yapılan alana dağıtabilir ve en iyi bitki verimini sağlayabilirsiniz.

Ancak sizler sıvı gübre tankı haricinde Organik sıvı gübre ürünlerine ulaşmak isterseniz hemen ilgili alana tıklayarak ürünlerimizi güvenle inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Fiyat Al