Plant Activity Organik Sıvı Gübre

salon-cicekleri-nelerdir

Salon Çiçekleri Nelerdir? Ev İçin En İyi Bitkiler

Salon çiçekleri nelerdir sorusu evinde çiçek yetiştirmeye karar verenlerin sormuş olduğu sorulardan biridir. Dekor amaçlı ya da süs bitkisi olarak kullanılan çiçekler bulundukları yere ayrı bir hava katmaktadır. Çoğalmaya yatkın olan salon çiçekleri ev ortamında daha rahat ve kolay bir şekilde yetişebilmektedir.

Yaz ve kış her mevsim yetiştirmeye elverişli olan bu bitkiler hemen her evde kolaylıkla bakılabilecek bitkiler arasında yer almaktadır. Hem göze hem gönüle hitap eden ev bitkileri evdeki havayı temizlemesiyle sağlığa da olumlu etkide bulunmaktadır. Kurdele bitkisi, yasemin, paşa kılıcı, barış çiçeği ve biberiye bu tür bitkilere verilebilecek örnekler arasında yer almaktadır.

Salonda Hangi Bitkiler Yetişir?

Bitkiler iç mekan ve dış mekan bitkileri olarak ki farklı şekilde yer almaktadır. Dış mekan bitkileri ev dışında daha rahat ve kolay bir şekilde büyürken, iç mekan bitkileri ise kapalı mekanlarda sağlıklı ve iyi bir şekilde gelişimini sürdürmektedir. Bitkiler arasında bazı bitki türleri ise salonda yetiştirilmeye daha müsait olup daha hızlı büyümektedir.

 • Orkide,
 • Kaktüs,
 • Yelken çiçeği,
 • Guzmanya,
 • Aloa vera,
 • Arakorya çiçeği,
 • Kumkuat,
 • Difenbahya ev için bitki arayanların tercih ettiği çiçekler arasında yer almaktadır.

Hangi Bitkiler Kolay Yetişir

Salonda yetiştirmek için bitki arayanların tercihi kolay yetişen bitkiler olmaktadır. Bazı salon bitkilerinin bakımı zahmetli iken bazı bitkilerin yetiştirilmesi daha kolaydır.

Hemen her evde bulunan paşa kılıcı, bakımı en kolay bitkiler arasında yer almaktadır. Paşa kılıcına arar su vermek büyümesi için yeterli olacaktır. Bitki ayrıca susuzluğa dayanıklı bitkiler arasındadır. Güneşi sevmesine rağmen paşa kılıcını direkt güneş ışığı altında tutmamak gerekir.

Susuzluğa karşı dayanıklı olan ve her koşulda rahatça yetişebilecek bir diğer çiçek kaktüstür. Bulunulan alandaki radyasyonu temizleme özelliği ile bilinen kaktüs, çiçek yetiştirmeye yeni başlayanlar için bakımı en kolay yapılabilecek bitkiler arasında yer almaktadır. Bunların yanında bazı bitkilerin bakımı oldukça kolay olmaktadır.

 • Aşk merdiveni,
 • Salon sarmaşığı,
 • Kalyos çiçeği,
 • Begonya,
 • Afrika menekşesi,
 • Kalanşo bitkileri en kolay yetişen bitkiler arasında yer almaktadır.

Uzun Ömürlü Salon Çiçekleri Nelerdir?

Salon bitkisi bakmak isteyenlerin tercih ettiği çiçeklerin başında uzun ömürlü olmaları gelmektedir. Uzun ömürlü çiçekler genel olarak bakımı en kolay çiçeklerdendir. Kısa ömürlü olan çiçekler daha narin olduğundan bakımları da daha zor olmaktadır. Bitkilerin bakım şartlarına uygun gerekli bakımları yapıldığında sağlıklı ve uzun ömürlü olarak yetişebileceklerdir.

Barış çiçeği hem bakımı kolay hem de uzun ömürlü çiçekler arasında yer almaktadır. Çok fazla ışığa ve suya ihtiyaç duymayan çiçek, dört mevsim çiçek açabilme özelliğine sahiptir. Çiçeği özellikle sabahları eve hoş bir koku vermektedir.

Afrika menekşesi kolay yetişebilen ve kolay çoğalabilen çiçek türleri arasındadır. Birçok renge sahip olan çiçek her mevsim çiçek açmaktadır. Direkt güneş ışığı almayı seven çiçek modası hiçbir zaman geçmeyen çiçeklerdendir.

Salon çiçekleri nelerdir sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan biri paşa kılıcıdır. Oldukça dayanıklı olan paşa kılıcının bazı türleri çiçek açmakta ve çiçeğinin ucunda kendine has bal olmaktadır. Her çiçeğin bakımı farklıdır. Bakımı doğru yapılan çiçekler sağlıklı ve daha uzun ömürlü olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Fiyat Al